Netizens, Yeni Fotoğraf Düzenleme Uygulamasının Catfishing'i Artıracağından Korkuyor


  • Yeni bir uygulama, kullanıcının “kendilerini veya sevdikleri birini yeniden yaratmasını” sağlıyor.
  • Görünüşe göre, herkesi dönüştürebiliyor ve onlara “rüya görünüşlerini” verebiliyor ve sosyal medyada saniyeler içinde “seksi” görünmelerini sağlıyor.
  • Netizens, uygulamanın daha fazla yakalama örneğine yol açabileceğinden endişe ediyor.

Hemen hemen herkes fotoğraflarında bir ya da başka bir fotoğrafa filtre attı. Ancak, insanların fotoğraf çekimlerinde daha zayıf görünmesini sağlamak için tasarlanan yeni bir fotoğraf düzenleme uygulaması, insanların balık avlanmasına neden olacağından endişe duyuyor.

Photolift, Mimoza Bilgi Teknolojileri Limited Şirketi adlı bir Türk şirketi tarafından tasarlanan yüz ve vücut editörü uygulaması. Kullanıcının, biri “yeniden şekillendirme aracı” olan çeşitli uygulama içi işlevlerle “kendilerini ya da istedikleri kişiyi yeniden yaratmasına” izin verir.

Uygulama geliştiren şirket, uygulamalarının “fotoğraflarınızı Instagram, Facebook profilinize veya diğer birçok sosyal medya platformları için yayınlarınıza düzenlemek için mükemmel bir araç” olduğunu söylüyor. Ancak, birçok insan çevrimiçi yapabileceğini düşünüyor. fotoğraftaki kişinin sahte bir kişisini ve doğru olmayan bir görüntüsünü sunmak için kullanılır.

Örneğin, “yeniden şekillendirme” özelliği kadınların beklediklerini küçültmelerine izin vermelerini ve hatta göğüslerini sadece birkaç hızlı tıklamayla büyütmelerini sağlamayı amaçlıyor gibi görünüyor.

Bir Twitter kullanıcısı, uygulamanın nasıl kullanılacağına ilişkin bir video paylaştı ve hızlı bir şekilde viral hale geldi. Klipte, kadının figürü, ona daha fazla kum saati şekli verecek şekilde çarpıcı biçimde değiştirildi. “Bu, tanrımı korkutuyor” görevini belirtti.

Diğer tweet'lerinden beri, diğer kullanıcılar uygulamanın kendi eleştirilerine cevap verdiler – bazıları yayınlanmaya neden olabileceğini iddia ederek – genellikle aldatma için belirli bir kurbanı hedef alan bir sosyal ağ hesabında sahte bir kimlik oluşturma uygulaması.

Başka bir kadın uygulamayı denedi ve sonuçları, “Omg. Bu uygulama crazzzyyyy. Catfishing [is going to] artık çok kolay. ”

Bazı kişilerin uygulamayı yakalamak için kullanabileceği doğru olsa da, bu sadece biraz göründüğü gibi değil. Pek çok insan, çevrimiçi modeller ve toplumsal tutumlar tarafından belirlenen zaten sorunlu bir standarda da zarar verdiğinden endişe duyuyorlar.

Uygulama, özellikle vücut aktivisti ve aktris Jameela Jamil ile çevrimiçi olarak biraz ısınıyor. Jameela, kadınların kendi ciltlerinde kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlamaya adamıştır ve uygulama yaratıcılarını kadınların vücutlarını idealleştirmeyi durdurmaya çağırmıştır.

O tweetledi:

“Bu sadece bize ve kendimizi nasıl gördüğümüze zarar vermiyor. Ayrıca erkeklerin bizi nasıl gördüğünü de etkiler. Yardım edemezler ancak bu görüntülere aşırı normalleşirler ve beyinleri doğal olarak bu estetiğe alışır. Bu da gerçekten bize olan çekiciliğini etkileyebilir. Sadece DURDUR. ”

Burada videoyu izleyin:Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir