Komik Viral Çılgınlığı “Vakum Yarışı” Ciddi Riskli Olabilir, Uzmanlar Uyardı


  • Vakum Yarışı yavaş yavaş çevrimiçi yayılıyor.
  • Zorluk, bir çöp torbası içine girmeyi ve sonra havayı vakumla emmeyi içeriyor.
  • Uzmanlar buna karşı uyarıyorlar çünkü potansiyel olarak ölümcül olabilir.

İlk bakışta, Vakum Mücadelesi olarak adlandırılan son viral çılgınlığı komik görünebilir. Ancak, uzmanlar halihazırda olduğu kadar erken bir zamanda buna karşı uyarılar yayınlıyorlar.

Buradaki zorluk, çöp poşetlerinin içine giren ve daha sonra bir havayı kullanarak poşetten çıkan tüm havayı emen bir kişiyi içerir. Mücadeleyi yapan gençlerin videoları birkaç aydır sosyal medyada dolaşıyor ve ne yazık ki, dünya hızla yaklaşıyor gibi görünüyor.

Unilad’ın yakın tarihli bir raporunda, uzmanların aslında viral eğilimden endişe duyduklarını öğrendik çünkü “vücudu viral videolarda görülen şekilde kısıtlama potansiyeli beyin hipoksisine neden olabilir. “.

Bu arada, Ulusal Nörolojik Bozukluklar ve İnme Enstitüsü, serebral hipoksinin, beynin bol kan akışına rağmen ani bir oksijen tedariki azalması yaşadığı bir durum olduğunu açıkladı.

Resmi NINDS resmi internet sitesinde ayrıca belirtilen:

“Beyin hücreleri, oksijen yoksunluğuna karşı oldukça hassastır ve oksijen tedariki kesildikten sonra beş dakika içinde ölmeye başlayabilir. Hipoksi daha uzun süreler sürdüğünde komaya, nöbetlere ve hatta beyin ölümüne neden olabilir. Beyin ölümünde, kardiyovasküler fonksiyon korunmuş olmasına rağmen, beyinde ölçülebilir bir aktivite yoktur. Solunum için yaşam desteği gerekir. ”

Uzmanlara göre hafif serebral hipoksinin belirtileri arasında “dikkatsizlik, zayıf değerlendirme, hafıza kaybı ve motor koordinasyonunda azalma” yer alıyor.

Tabii ki, zorlukla mücadele etmenin bir diğer açık riski, kişi hareket edemediği için yaralanmasıdır. Videoların gösterdiği gibi, insanlar düşme eğilimindedir ve bu kolayca fiziksel olarak incinmeye yol açabilir.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir