google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Matematik Öğretmeni Böbrek Transplantasyonuna İhtiyacı Olan Evsiz 7. Sınıf Öğrencisini Kabul Etti


  • On üç yaşındaki Damien, koruyucu bakım sistemine girip çıktı
  • 8 yaşından beri böbrek yetmezliği ile mücadele ediyor.
  • 7. sınıf öğrencisi, evsiz olduğu için böbrek nakli listesine giremedi
  • Damien’ın Matematik öğretmeni 'de

On üç yaşındaki Damien, hayatı boyunca bir evden diğerine sıçradı. Sekiz yaşından beri böbrek yetmezliği ile mücadele eden küçük bir çocuk olmak, ona ihtiyacı olan bakımı vermek, beraber olduğu tüm insanlar için çok fazla kanıtlayabilir. Ve gerçekten bir evi olmayan bir çocuk olarak, bu onu bir böbrek için bekleme listesinin altına da koyuyor.

Nakil hastalarının, bekleme listesinde iyi bir yer bulabilmesi için istikrarlı bir eve sahip olmaları gerekir. Damien için bu olmuyor. Ancak, matematik öğretmeni Finn Lanning, oturup hiçbir şey yapmaz.

Yeni bir böbrek umudu Damien için neredeyse kaybedilir.

Damien’ın durumu çok şiddetli ve gerçek bir eve girmediği sürece onu bu listeye sokma umudumuz yok gibi görünüyor. Lanning, Damien'ın okulu bırakması ve böbrek beklerken diyaliz almak için hastanede yaşamak zorunda olduğunu duydu. Damien’ın bu talihsiz durumda olmasına izin veremeyeceğini düşünüyordu.

“Hastanede yaşarken nakli listesinde bulunamazsınız, çünkü istikrarlı bir konutu olmayan insanlar organlarının çalışmaması için yüksek risk olarak kabul edilir.”

Lanning, onu evlat edinmeye ve hak ettiği evi vermeye karar verdi. Yetim çocuk evlat edinildi ve o zamandan beri Lanning’in yerine taşındı. Ayrıca zaten böbrek nakli bekleme listesinin başında.

Damien hala bir akrabasıyla yaşadığı Eylül ayında Lanning’in matematik dersine katıldı.

Fotoğraf Kredisi: GoFundMe

Lanning, o zaman yeni öğrencinin çalışkan ve çok parlak bir çocuk olduğunu gördü. Ancak öğretmen gelecek dönemde onu göremeyeceği için şaşırdı. Lanning, Damien'ın koruyucu bakım sistemine geri dönmesi gerektiğini öğrendi.

Bir nakilden geçen herkesin rutin bir ilaç tedavisine ihtiyacı olacak – ve bunun için güçlü bir destek sistemine ihtiyaç var. Bu kişi, hastayı takip muayeneleri için geri getirecek kişi olacaktır. Ayrıca, bu kişinin uzun süre hastayla birlikte olması gerekir. Sonuçta, böbrek nakli için alıcı olmak, uzun süreli tedavi demektir.

Açıkça, Damien güçlü bir destek sistemine sahip değildi. Bir evi yoktu. Lanning resme gelene kadar uzun süre yanında olabilecek ve düzenli hastane ziyaretlerine götürmeyi taahhüt eden hiç kimseye sahip değildi.

Lanning, Damien’ın destek sistemi olmayı teklif etti.

Fotoğraf Kredisi: FOX

Lanning, saatlerce evde diyaliz makinesinde olması gereken bir çocuğa bakması ve çok sıkı bir diyet yapması gerektiğini öğrendi. Zor olacak ama Lanning toplumdan ihtiyacı olan yardımı alacak.

Yeni genç oğlu için ihtiyaç duyduğu fonları toplamak amacıyla Şubat ayında bir GoFundMe hesabı açtı. Kampanya bu yazıyla 69.000 $ 'ı aştı. Bağış toplama kampanyasında Lanning şunları yazdı:

‘Damien, en azından ev olarak adlandırabileceği bir yere sahip olmayı hak ediyor ve bu fonlar evimizi sağlamayı mümkün kılacak.”Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir