Diş Macunu Dolgulu Oreolarla 15 Ay Hapsedilmiş Evsiz Adam'ı Kandıran YouTuber


  • YouTuber Kanghua Ren, Oreos'u şaka olarak diş macunu ile doldurdu.
  • Onları, hastalanan ve kusturan evsiz adam Gheorge L'ye
  • İspanyol savcıları ona “ahlaki bütünlüğe karşı suç” dedi.
  • Ren, 15 ay hapis cezasına çarptırıldı.
  • Kurbanına 22.300 $ ödemeli ve sosyal medya kanalını beş yıllığına kapatmalı.

Viral şakasıyla ünlü bir YouTuber, bir şaka internetten büyük eleştiriler aldıktan sonra hapse mahkum edildi. Takipçisi ReSet olarak bilinen Kanghua Ren, bir video şakası için diş macunu dolgulu Oreos'u besleyerek evsiz bir adamı ağırlaştırdıktan sonra 15 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ren, evsiz adamın ahlaki bütünlüğünü ihlal etmekten suçlu bulundu. Bir Barselona mahkemesi Kanghua Ren'e tazminat olarak 22.300 $ ödemesini emretti. İlk defa suçlu olduğu için, İspanyol yasaları genellikle iki yıldan az hapis cezasına çarptırılanlar için hapis cezasını askıya alıyor. Ancak mahkeme, Ren’in YouTube’daki sosyal medya hesaplarını ve diğer platformları beş yıl süreyle askıya almasını emretti.

Videoda, Kanghua Ren, Oreos'dan gelen dolguyu kazıyarak, kurabiyeleri diş macunu ile doldurduktan sonra bir adama hafif toksik atıştırmalıklar veren bir film çekiyor. Olay, 2017 yılının başlarında, Çin doğumlu Ren'in yaşadığı ve İspanya'daki Romen kökenli evsizlerin yalnızca Gheorge L olarak tanımladığı İspanya'da bir süpermarket dışında gerçekleşti.

Eşek şakasının ardından viral hale gelip, çok acımasız ve “aşağılayıcı” olarak eleştirildikten sonra, Ren'in bildirdiğine göre, aynı adama 330 $ 'a ek olarak aynı adamı takip eden bir videoda 20 Euro daha teklif etti. dava açmamak için kızı. Davayı, Barselona’nın nefret suçları dairesi tarafından, mağdurun ahlaki bütünlüğünün ihlali olarak sürdürdüğü tespit edildi.

Kanghua Ren ReSet'i youtuber mahkum etti

[embedded content]

 Credit: ReSet / Youtube

Gheorge, sokakta yaşayan herkesin kendisine hiç bu kadar kötü davranmadığını söyledi.

Ren, “Bir şov yapmak için şeyler yapıyorum: İnsanlar hastalıklı olanı sever.” Diyerek kendini mahkemede savundu. Yargıç Rosa Aragonés, “Bu izole edilmiş bir hareket değildi” dedi. “Açık ve net bir şekilde aşağılayıcı içerik.”Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir