Hemşireler, Evsizler İçin Cerrahi Sarımlardan Uyuyan Paspasları Dikmeyi Kendilerine Öğretti


  • Fenton’daki SSM Health St. yol.
  • ABD’nin dört bir yanındaki hastane çalışanları evsiz insanlar için uyku matlarını dikmeye başladı.
  • St. Clare artık çöplüklere karışan binlerce mavi örgüyü attı, ama artık değil.
  • Bu hemşirelerin çoğu, işe karışmadan önce bir iğnenin nasıl iğneleneceği konusunda hiçbir ipucu olmadığını söylüyor.

Ameliyathane personeli ve diğer hastane personeli, günün büyük bir bölümünü hastanelerde insanlara yardım etmek için harcıyorlar. Şimdi, düzenli işlerinin başında bazı hemşireler, sokaklarda da insanlara yardım etmeye başladı.

Her ay, ülke çapındaki hastane çalışanları evsizler için uyku matları dikmek için buluşuyor. Bu paspaslar normalde soğuk ve sert zeminde uyumak zorunda kalan evsiz insanlara koruma ve sıcaklık vermeyi amaçlamaktadır.

Daha fazla hemşire, evsiz insanlara yaratıcılıklarını, bazı temel dikiş becerilerini ve israftan tasarruf etmeyi ve iyi şeyler yapma tutkusunu kullanma konusunda yardım ediyor. Takım bir kumaş mağazasından malzeme satın almıyor. Cerrahları ameliyat sırasında kullandıkları cerrahi aletlerin sterilize edilmesinde kullanılan paspasları mavi örtüden yaparlar.

Takım lideri Jared Faurot şunları söyledi:

“Sargılar, hasta odaya girmeden önce ya da işlem gerçekleşmeden önce toplanıyor, bu nedenle sürekli olarak tamamen temizleniyorlar.”

Örneğin, Fenton, Missouri'deki St. Clare Hastanesi, bu cerrahi sargıların binlerce tanesini atmak için kullanılır. Hastane bu uyku matlarını cerrahi sargılardan yapmaya başladığından beri, 250 kiloluk atığı yerel çöplüklerden elimine etti. Biyobozunur olmayan malzeme şimdi iyi bir neden için geri dönüştürülüyor.

Bu dokunaklı hikaye, şu anda onları daha önce hiç dikmediğini ya da hatta bu paspasları yapmaya başlamadan önce bir iğneyi geçirdiğini fark ettiğinizde, bu dokunaklı hikaye daha da ilginç hale geliyor.

Yoğun ve yoğun programlarına ve hemşire olarak çalışmanın getirdiği strese rağmen, hala kendilerine nasıl dikileceğini öğretmeyi başardılar.

Artık hastanenin mahallesindeki evsizler, bu mavi, cerrahi örtülü uyku matlarını kullanarak geceleri daha sıcak, yorucu işlerinden daha az şanslı olanlara yardım eden hemşireler sayesinde daha sıcak.

Burada videoyu izleyin:

gibi

 Logo

 Facebook'taSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir