Reddit Kullanıcısı Rastgele Yabancı ile Küçük Konuşmanın Hayatını Nasıl Kurtardığını Paylaşır


Bazen, insanlar olarak, iyi bir senedin yapabileceği olası etkileri yanlış değerlendirme eğilimindeyiz. Bu yüzden, bazı durumlarda, karşılaştığımız zaman iyi olma fırsatlarına destek oluyoruz. Ancak, Oscar Wilde'a göre, “en küçük nezaket eyleminin” genellikle “en büyük niyetten daha değerli” olduğunu her zaman aklımızda tutmalıyız.

Rastgele bir yabancıyla kısa bir sohbetin kelimenin tam anlamıyla bir cankurtaran haline gelmesiyle ilgili zamanını paylaşan bu Reddit kullanıcısından al. Onun görevi o zamandan beri sosyal medyada viral oldu ve sonuç olarak pek çoğu ondan ilham aldı.

Şunu yazdı:

“18 yaşımdayken tren istasyonundaki adama, beni kurtardın.

“Bilmiyorsun ama o gün kendimi öldürecektim. Rüya işim olduğunu düşündüğüm şeyi kaybettim ve kız arkadaşım beni bu yüzden terk etti. Evimden atıldım ve en kötü haftayı geçiriyordum. Arkadaşlarıma bir gün önce bir maceraya gideceğimi ve ne zaman döneceğimi bilmediğimi söyledim. Beni en yakın arkadaşlarımla uzağa giden bir parti verdiler. Önemseyen insanları görmek güzeldi ve maceramın beni asla eve getirmeyeceğini bilerek kendimi kötü hissettim. İstasyona yürüdüm ve kaçınılmazı bekleyen sarı çizgiye çok yakın durdum. Farkında olmalısın, çünkü bana doğru yürüdün ve bana zaman sordun. Telefonumu çıkardım ve beni daha da çok üzen eski gf ve benim resmini gördüm ve söyleyebileceğinden çok eminim. ”

Mesaj devam etti:

“Az önce küçük konuşmalar yapmaya başladın ve bana ne iş yaptığımı sordun. Eskiden yarış arabaları yapan bir performans mağazasında çalıştım ama işimi kaybettim. Bana sağlık görevlisi olduğunu ve vardiyadan yeni kurtulduğunu söylemiştin. Günün erken saatlerinde 911 adında küçük bir kız çocuğu hakkında bir hikaye anlattın, çünkü onun oyuncağı karnı ağrıyordu. Biraz güldüm ve sen gülümsedi. Bana trenin 5 dakika daha orada olmayacağını ve seninle oturmaya geleceğini söyledin. Başlangıçta direndim ama sen zorladın. İnsanlara yardım etmenin en içten sohbetlerinden biri olduğunu düşündüğüm şeyi yaptık. Beni yıllardır tanıyormuş gibi konuşuyordun. Bana her şeyi düşündürdü ve ağlamaya başladım. Sadece elini omzuma koy ve bana her şeyin yoluna gireceğini söyledin. Tren geldi ve gitmen gerekiyordu ama bana ilham verdin. Bana her şeyin yoluna gireceğine inandırdın.

“Geçen ay paraşüt okulundan mezun oldum. Her gece aynı tren istasyonunda yürürüm ve kimsenin aynı maceraya gitmediğinden emin olmak için bir saat otururum

“Beni kurtardın ve sonsuza dek borcunuzdeyim” dedi.

Hepimiz birbirimize karşı nazik olabiliriz. Çünkü bu şekilde dünyayı daha iyi bir yer haline getiriyoruz.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir