google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

NASA, 5G Kablosuz Ağların Kasırga Tahminlerini Önleyebileceği konusunda Uyardı


  • NASA, en kısa sürede 5G kablosuz ağları kullanmaya yönelik planları ele aldı,
  • Bilimsel ajans, NOAA ile birlikte, yeni teknolojinin hava tahminlerini engelleyebileceği konusunda uyardı.
  • 5G'nin bir kasırga sırasında belirli bölgeleri boşaltmak için gereken süreyi azaltabileceği belirtildi.

5G kablosuz ağların gelecekteki bilgilerin yol alma hızını arttırabilecek harika bir fikir olduğuna dair çok az şüphe var. Ancak, olası sonuçları olmadan değildir. NASA ve Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA), 5G'nin dünyanın hava durumu tahmin yeteneklerini nasıl etkileyebileceği ve gerçekte kasırga tahminlerini önleyebileceği konusunda uyarıyorlar.

NASA ve NOAA başkanları, ölümcül kasırgaların yolunu tahmin etme yeteneğini azaltacağını belirterek, 5G kablosuz teknolojisi ile ilgili sorunu ele aldı. Bu, etkilenen bölgeleri boşaltmak için daha az zaman olacağı anlamına gelir. 5G'nin hava tahmin yeteneklerini 40 yıl öncesine kadar geri çekebileceği sonucuna varıldı.

Peki 5G kasırga tahminlerine nasıl müdahale edebilir? Hızlı milimetre dalga ağları için ayrılan kilit kablosuz frekanslardan biri olan 24 GHz bandının mikrodalga uyduları tarafından kullanılan frekanslara çok yakın olduğu ortaya çıktı. Bu uydular su buharını gözlemlemek ve havadaki değişiklikleri tespit etmek için kullanılır. Ne yazık ki, grubun aşırı hava olayları için hazırlık geciktirme noktasına müdahale edebilmesi için büyük bir olasılık var.

NASA'nın yöneticisi Jim Bridenstine, daha önce House Science Komitesi'ne konu hakkında konuştu ve frekansı açık tutmanın ne kadar önemli olduğunu yorumladı.

Bridenstine komite, “Elektromanyetik spektrumun bu kısmının, bir kasırganın nereye iniş yapacağını tahmin etmek için gerekli olduğunu” söyledi. “Bu öngörüyü doğru bir şekilde yapamıyorsanız, o zaman doğru insanları tahliye etmeyeceksiniz ve / veya tahliye etmesi gerekmeyen insanları tahliye edemezsiniz, ki bu bir sorun.”

NOAA başkanı Vekili Dr. Neil Jacobs, Çevre Çevre Alt Komitesine konuştuğu zaman hissiyatı tekrarladı.

Jacobs, “19679007] Tahmini becerimizin bugünkü yüzde 30'un ne kadar düşük olduğunu görmek için zaman içinde geriye bakarsanız, 1980 civarında bir yerdeydi. Bu, kasırga izi tahmininde öngörülen sürenin yaklaşık 2 ila 3 gün azalmasına neden olur” dedi. .

Şimdilik, 5G kablosuz ağları hala birkaç grubun zorladığı bir fikir. Bununla birlikte, saygı duyulan bilimsel kurumların ilk olarak bu konuda ne söylediğine dikkat etmek en iyisidirSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir