google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

İşte Neden Arabanıza Su Şişesi Bırakmamalısınız


  • Arabada su şişesi bırakmak birçok kişi tarafından yapılan yaygın bir hatadır.
  • Batarya teknisyeni Dioni Amuchastegui ciddi bir yangın tehlikesi yaratabileceği konusunda uyardı – tıpkı onun yaşadığı gibi
  • Oklahoma Midwest Şehri İtfaiyesi bir test yaptı ve bir su şişesiyle büyütülmüş güneş ışığının 250 ° F'ye ulaşabileceğini keşfetti.

Sıcak bir günde hiç arabada plastik bir su şişesi bıraktınız mı? Birçoğumuz bunu her zaman iki kez düşünmeden yapıyoruz.

Çoğu insan, arabada plastik bir su şişesi bırakmanın çok büyük bir şey olduğunu düşünmüyor. Bununla birlikte, itfaiyeciler ve diğer güvenlik savunucuları, bu görünüşte masum davranışın gerçekten ciddi bir yangın tehlikesi yaratabileceğinin uyarıcılarıdır.

Idaho Power'ın bir Facebook videosunda, istasyonlar batarya teknisyeni Dioni Amuchastegui ona olduğunu söyledi. İçeride bir miktar duman gördüğünde park etmiş arabada oturduğunu ve öğle yemeğini yediğini paylaştı. Amuchastegui daha yakından baktı ve su şişesinin ateş yakmaya başladığını fark etti.

Dedi ki:

“İki katı almak zorunda kaldım.

“Koltuktan bir delik açmaya başlamak için yeterince sıcaktı.”

Yeterince kesin, aşırı sıcaklık iki küçük yanma izi bıraktı. Neyse ki, herhangi bir büyük zarar vermeden önce fark etti. Tekrar test etti ve şişeye tutturulmuş bir termometre 213 ° F'lik bir sıcaklıkta kaydedildi.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir