google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Hamileliğin Güvenli Olması Halinde Kahve ve Çay İçme Gerçeği


  • Kadınlar hamilelik döneminde her zaman kahve ya da çay içmek konusunda uyarıldılar.
  • Bununla birlikte, ılımlı tüketimin anneye veya çocuğa zarar vermeyeceği ortaya kondu.
  • Kafein hamilelik süresince ölçülü olarak alınmalıdır.

Kahve veya çay içmek hiç şüphesiz güne başlamanın en iyi yollarından biri. Ancak fırında bir çörek varken sıvı biriktirmeye devam etmek güvenli midir? Hamilelik sırasında kafeinin etkileri hakkında birçok mit vardır. Neyse ki, gerçek şu anda uzmanlar tarafından doğrulanabiliyor.

Hamile kadınların genellikle çiğ kabuklu deniz ürünleri, az pişmiş et ve yumuşak mavi peynir gibi bazı yiyeceklerden kaçınmaları önerilir. Fakat kahve ve çaydan uzak durmak gerçekten gerekli mi? Bir jinekolog, hamileliği sırasında hala kahve içmeyi sürdürmek isteyen bayanlar için bazı önerilerde bulundu.

Hamileyken kahve içmeyi bırakmanıza gerek yok!

Dr. Isis Amer-Wahlin, ebe uygulaması Bonzun'un kadın hastalıkları ve jinekoloji danışmanıdır ve kahve tamirine ihtiyacı olan hamile kadınlar için iyi bir haberi var. Ölçülü olarak tüketildiği sürece kahve ve çay içmeye devam edebilirsiniz.

“Moderasyon kesinlikle önemlidir, ancak günlük yaşamınızda çok fazla kahve içerseniz, hamileliğiniz boyunca kesmek iyi bir fikir olabilir” Dr. Amer-Wahlin dedim. “Sadece kafein içeren bir kahve olmadığını – çay, çikolata ve hatta bazı ilaçlarda da bulabileceğimizi hatırlamak çok önemlidir.”

Hamilelik sırasında hala iki bardağa kadar kahve içebilirsiniz.

Doktor ayrıca, kafeinin bir fetusa bazı etkileri olabilecek bir uyarıcı olduğunu hatırlamanın önemli olduğuna dikkat çekti. Bu yüzden anne kahve tüketimini minimumda tutmalıdır.

“[Caffeine] ayrıca her ikisi de hamilelik sırasında kaçınılması gereken kan basıncı ve kalp atışlarının artmasına neden oluyor” dedi. Dr. Amer-Wahlin. “Bebeğe gelince, metabolizmaları henüz bir yetişkininki kadar sofistike değil, bu nedenle kafeini metabolize etmeleri daha zor, bu da uyku düzenlerinin bozulabileceği ve huzursuz olabileceği anlamına geliyor.”

Öyleyse hamile bir anne için en güvenli bahis hangisidir? Amer-Wahlin, günde 200 miligram kafeinin güvenli bir rehber olduğunu öne sürüyor. Bu, yaklaşık iki bardak hazır kahve içmenizi sağlar.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir