Kadın, Çok Fazla Güçle Kaka Yaptıktan Sonra 10 Yıllık Anılarını Kaybetti


  • Hong Kong’daki bir kadın şiddetli kabızlıktan acı çekti.
  • Sonunda banyoda kendini rahatlattıktan sonra, hafıza kaybı yaşadı.
  • Hastaneye götürüldü, ancak doktorlar beyninin normal çalıştığını tespit etti.
  • Geçici amnezisi muhtemelen kaka yaparken uyguladığı aşırı güçten kaynaklanıyordu.

Hayatta görmezden gelebileceğiniz çok fazla şey var, ancak vücudunuz kesinlikle onlardan biri değil. Doğa aradığında cevap vermelisin, ancak telefon görüşmesi sırasında fazla agresif olmamak iyi bir fikir olabilir.

Fakat kabızlık, arada bir herkesin sahip olduğu bir şeydir. Sık sık şişkin ve rahatsız hissetmenize neden olduğu için iyi bir duygu değildir. Kabızlıkla başa çıkmanın birkaç yolu vardır, ancak Hong Kong'daki bir kadın için, on yıllık bir hafıza kaybına uğramaktan muzdariptir.

Bir oğul, annesinin iki hafta boyunca şiddetli kabızlıktan nasıl acı çektiğini anlattı. Sonunda banyoda kendini rahatlattıktan sonra, aniden amneziden muzdarip olduğunu buldu.

Aile üyeleri, son 10 yıl boyunca olan her şeyi unuttuğunu ve bu durumun normale dönmeden önce sekiz saat sürdüğünü keşfetti. Endişeli ailesi beyninde bir sorun olduğunu düşünerek onu hastaneye gönderdi, ancak doktorlar onu kontrol ettiğinde beyninin normal şekilde çalıştığını buldular.

Sonunda hastaneden eve gönderildi, ancak banyodan sonra sekiz saatlerini hatırlamadı. Bir nörolog kabızlık problemlerinden kaynaklandığını açıkladı.

Kabızlık sırasında uygulanan aşırı kuvvet, beyne yeterli miktarda oksijen verilmemesine neden olabilirdi. Temel olarak, rektumundan kaka çıkarmaya çalışırken o kadar çok sıktı ki beyninde oksijen akışı olmamasına neden olan abdominal ve beyin içi basıncında bir artışa neden oldu. Bu yüzden hatıralar geçici olarak kayboldu.

Görünüşe göre, bu duygusal olarak çok sık olan veya ağır nesneler taşıyan insanlar arasında daha yaygın. Ortalama bir kişiye kıyasla inme geçirme olasılığı% 30 daha fazladır.

Tıpkı “ağırlık kaldırıcıların karartması” denilen şey gibi, kalp atışınız ve kan basıncındaki keskin bir yükselme ve bunun sonucunda dramatik bir düşüşün ardından keskin bir düşüş nedeniyle aşırı gerginleşirseniz geçici olarak bilincini kaybetmek nadir değildir. beyine kan akışında geçici bir azalma

Bununla birlikte, bu olayın yakın zamanda Hong Kong'da mı gerçekleştiği ya da çevrimiçi medya çağı için şehir efsanesi olup olmadığı belirsizliğini koruyor.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir