Dünyanın Kaçırılmaması Gereken En Popüler 10 Plaj


  • Dünyanın en ünlü plajları açıklandı.
  • Liste, Seyahat Danışmanı derecelendirmelerine dayanarak #beach hashtag'lerinin bir incelemesi ile birlikte
  • Bu nihai plaj kaçışı için Avustralya, Meksika, Tayland ve daha fazlasını ziyaret edin.

Instagram, görmezden gelmek için çok cazip bir gezi fotoğrafları kaynağı haline geldi. Bir sonraki varış noktanızı bulmak istiyorsanız, sadece IG'de arama yapabilir ve kova listenize eklemek istediğiniz tonlarca muhteşem yeri bulacaksınız.

Eğer bir plaj serseriyseniz, sosyal medya platformunun, plaj kaçmalarını davet etme konusunda fotoğraf ve bilgilerle doldurulduğunu da biliyorsunuz. Seyahat Danışmanı derecelendirmelerinin ve #beach hashtag'ı üzerinden yapılan plajların kapsamlı bir incelemesinin yanı sıra, dünya bunların, ziyaret edilecek yerler listenizde bir yeri hak eden en popüler plajların 12'si olduğuna karar vermiştir.

1.. Whitehaven Plajı, Avustralya

Bu gezegendeki en “Instagramlanabilir” plajı mı arıyorsunuz? Whitehaven Beach için Avustralya'ya gidin. Bu plaj için harika olan şey, güneşin altında bile rahatça yalınayak yürüyebilmeniz. Adadaki parlak, beyaz kumlar normalde kumla aynı ısıyı korumazlar. Adaya yalnızca deniz uçağı, helikopter veya tekne ile erişilebilir – ancak bu hiç kimsenin gitmesini engellemedi.

2.. Lanikai Plajı, Hawaii

Tozlu beyaz kum ve çekici turkuaz sular sizi Hawaii'nin en iyi plajlarından birine davet edecek. Sakin sular kayak yapmak için mükemmeldir ancak şnorkelle yüzme sualtı güzelliklerini keşfederek zamanlarının tadını çıkarabilir.

3.. At Nalı Bay, Bermuda

Bermuda’nın ünlü plajlarından biri olan bu bölgede kalabalıklar bekliyor. Plaj, pembe kumlu kıyıların kavisli bir uzantısıdır ve dolayısıyla adıdır. Horseshoe Körfezi, adrenalin bağımlıları için birçok uçurum dalışı fırsatı sunmaktadır.

4.. Cayo Coco Plajı, Küba

Küba’daki bu güzel plaj süper ince beyaz kum sunuyor. Bu sahilde takıldığınızda su flamingolarını görme şansınız bile olabilir.

5.. Bávaro Plajı, Dominik Cumhuriyeti

Bavaro Plajı, sakin, turkuaz suları ve palmiye ağaçlarıyla çevrili kıyıları ile tanınıyor – kesinlikle dünyanın en iyilerinden birinde olmayı hak ediyor.

6.. Boulders Plajı, Güney Afrika

Boulders Beach – burası Cape Town’un ​​en sık ziyaret edilen plajı ve Afrika penguenleriyle yakın bir şekilde karşılaşabileceğiniz yer.

7.. Bournemouth Beach, Birleşik Krallık

Bournemouth’ın en çarpıcı özelliği, toplam yedi mil boyunca uzanan altın kumları. Ziyaretçiler ayrıca Bournemouth'u ziyaret ederken Akdeniz havası olduğunu hissediyorlar.

8.. Pink Sands Plajı, Bahamalar

Popüler ve aynı zamanda bariz sebeplerden dolayı dünyanın en eşsiz plajlarından biri. Pembe ton, minik deniz canlılarının foraminifer adı verilen pembe ve kırmızı kabukları ile bıraktığı binlerce kırık mercan ve kabuğun bir sonucudur.

9.. Ao Nang Plajı, Tayland

Ao Nang, Krabi eyaletinin en işlek plaj yeridir. Ao Nang Beach, bu pitoresk gün batımı manzarasını yakalamak istiyorsanız olmanız gereken yer.

10.. Playa Paraiso Plajı, Meksika

Palmiye saçaklı kıyıları, beyaz kumları ve su suları ile Meksika'da – daha ne isteyebilirsiniz?

11.. Grace Körfezi, Turks ve Caicos

Bu muhteşem plaj, Turks ve Caicos'ların en önemli yeri. Providenciales'i ziyaret eden hiç kimse Grace Bay Plajı'nı asla özlememelidir.

12.. Dreamland Plajı, Endonezya

Endonezya'nın Bali kentindeki Dreamland Plajı, sörfçüler için cazip bir yer. Bali'nin gizli plajlarından biri olarak kabul edilir. Kireçtaşı kayalıklarla plaja tenha bir havası verir.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir