Çocuklar İstihbaratlarını Annelerinden Aldılar, Çalışma Bulguları


Bilim, resmi olarak annelere “çocukların en iyisini bildiğini” söylemesi için daha fazla sebep vermiş gibi görünüyor. . Ebeveynlerin, çocuklarının en çok hangi ebeveyne benzerleri hakkında yorum yaptıklarını duyarız, ama beyinleri söz konusu olduğunda – özür dilerim babalar, hepsi anneme teşekkür eder.

Dünyadaki tek önemli şey akademik olarak zeki olmakla birlikte, ebeveynlerin çoğu akıllı çocuk sahibi olmayı kesinlikle seviyor ve takdir ediyor. Kabul etseler de etmeseler de, sadece iyi huylu değil, aynı zamanda okulda zeki olan çocuklara sahip olmak harika hissettiriyor.

Araştırmaya göre, bir çocuğun zekasının anneden geldiğine inanılıyor, X kromozomu olarak bilinen küçük bir gen sayesinde güçlü bir zeka yumrukunu barındırıyor. Dişiler iki X kromozomu taşıdıklarından, çocukların bu özelliği annelerinden devralmaları iki kez olasıdır. Ve eğer aynı gen babadan kalıtılırsa, kapanıyor.

Bu bilgi aslında bir süredir var. 1994 yılında, Tıbbi Araştırma Konseyi Sosyal ve Halk Sağlığı Bilimleri Birimi, yaşları 14 ile 22 arasında değişen 12,686 kişiyle bir çalışma yürütmüştür. Toplanan veriler, ırk ve eğitim durumları ve sosyoekonomik durumlarının yanı sıra, çocuklar ve ebeveynlerin IQ'sunu içermektedir.

Daha önce tahmin ettiğiniz gibi, çalışma, istihbarat için en iyi tahminin annenin IQ olduğu sonucuna vardı. Ancak babalar çok üzülmemeliler. Sonuçta, çocuklarının aslında babalarının X kromozomundan bir miktar istihbarat edinme şansı var.

Şüphesiz, bunun ve istihbaratla ilgili çalışmaların bulguları değerlendirmeye ve incelemeye devam edecektir. Ne de olsa, aklın gelişimine dair iddialarda bulunan hiçbir bilimsel çalışma hiç kimse tarafından tam olarak kabul edilmeyecektir.

Söylemeye gerek yok, burada ulaşılabilecek bir sonuç varsa, annelerin çocuklarının bilişsel yetenekleri üzerinde önemli bir etkisi olduğu söylenebilir. Babam bunun için de kredi kazanmalı. Ayrıca, her iki taraf da bu inanılmaz çocukları yaratma ve beslemeye yardım etmekten sorumludur.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir