Adam Diş Şeklinde Aile Yadigarı Aslında 90 Milyon Dolara Değer Bir Dev İncidir


  • Filipinli-Kanadalı adam ve ailesinin kocaman bir “diş şeklindeki” süsü vardır.
  • Abraham Reyes, garip aile yadigârının aslında dev bir inci olduğunu keşfetti.
  • Reyes, Giga Pearl olarak adlandırılan 27.65 kilogramlık madeni değerleme uzmanlarına getirdi ve 90 milyon dolar değerinde olduğunu belirtti.
  • Büyüklüğüne rağmen, Puerto Princess'in incisi hala Giga incisinden daha büyük.

Filipinli bir Kanadalı adam, kısa bir süre önce dünyanın en büyük incisi olabileceğini keşfetti – ve 90 milyon dolar değerinde (4.73 milyar php). Abraham Reyes ve ailesinin her zaman hatırlayabildikleri kadar süre boyunca evde “diş şeklinde” bir taşı vardı.

Öğenin, dev bir dişe benzeyen basit bir ev süsleme olduğunu düşündü. Madeni, merak ettiği bir sedef olduğunu onayladığında, meraklılara meraklılara getirdikten sonraydı.

Ontario, Kanada’da bulunan Reyes’e göre, dedesi 1959’da Filipinler’deki bir balıkçıdan dev bir istiridye aldığında inciyi buldu. O zamandan beri aile bir hatıra olarak tuttu. aslında 1000 yıllık bir inci olduğunu anlamıyordum.

Hatırayı şekli nedeniyle asla bir inci olarak düşünmediklerini, böylece aileyi uzun süredir sahip oldukları hazineyi habersiz bırakmalarını paylaştı. Abraham'ın New York City'deki Gemological Institute of America'da değerlendirilmesinden sonra değerini öğrendiler.

Reyes, aile hazinesine “Giga Pearl” adını verdi ve bunun için bir ahtapot şeklinde özel yapım 22 ayar altın tutucu görevlendirdi. 27,65 kilogram (60.957 lbs) ağırlığındaki Giga Pearl, dünyanın en büyük incisi için bir önceki rekor sahibi Lao Tzu'nun incisini kolayca cüceler. Lao Tzu'nun incisi 6,4 kilogram ağırlığında ve 1939'da Palawan'da da bulundu.

İnci şimdi Toronto'da açıklanmayan bir yerde büyük bir kasada güvenle oturuyor. Abraham Reyes henüz ne yapılması gerektiğine karar vermedi, ancak bir müzede gösterilmek üzere hazırlamayı düşünüyor.

Giga Pearl etkileyici boyut ve kaliteye sahip olsa da, Filipinler'den bir inci daha boyut ve ağırlık bakımından tutuyor. Palawan'da da bulunan Puerto Princesa'nın incisi 34 kg'dir. Bir balıkçının teknesinin çapasına saplanmış bulduğu dev bir istiridyeden çıkan inci. İyi şans için on yıl boyunca yatağının altına yerleştirerek dev inci evini aldı; ancak zaman geçtikçe nesneyi unutmuştu.

2016'da, evinden taşınmak üzereyken, kulübesinde gizlenen hazineyi hatırladı ve onu yerel turizm departmanı şefi olan teyze Amurao'ya götürmeye karar verdi. Değerlemeciler balıkçının incisini 100 milyon dolar değerinde değerlendiriyor.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir