2022'de Orijinal Rotayı İzleyen Titanic Replica'nın


  • Blue Star Line’dan Titanic II’nin 2022’de yelken açması bekleniyor.
  • Çoğaltma gemisi, orjinali ile aynı iç kısımlara sahip olacak.
  • Şirket, geminin “modern güvenlik ve navigasyon özelliklerinin yanı sıra ayrıntılı tahliye planlarına” sahip olacağını söyledi.

Titanik’in bir kopyası şu anda inşa ediliyor ve yelken açması bekleniyor 2022 gelmesi bekleniyor. Titanic II olarak adlandırılan yeni gemi, halka orijinalle aynı rotayı izleyerek yolculuğa çıkma fırsatı verecek.

Görünüşe göre, ilk seferinde yapım aşamasında olan ilk sefer Çin'den başlayacak. Lüks gemi daha sonra doğrudan Dubai'ye yönelecek ve MentalFloss’un özelliğine göre, “Atlantik’ten New York’a giden 1912’deki orijinal gemiyi takip ederek” İngiltere’nin Southampton’sındaki yolcuları alacak.

Titanic II’nin daha büyük ve daha güvenli olduğu bildirildi.

Titanic II'nin bir kopyası olmasına rağmen, 900 mürettebat üyesi ile birlikte 2.400 kişiyi ağırlayabildiğinden, orijinal gemi ile karşılaştırıldığında daha fazla yolcu alacaktır. Modern yönetmeliklere uymak ve istikrarını arttırmak için 13 fit daha geniş olacaktır.

Ayrıca, yolcular “daha ​​yeni sürümün modern güvenlik ve navigasyon özellikleri ve ayrıntılı tahliye planları ile donatıldığını bilerek rahatça dinlenebilirler” dedi.

İç kısımlar bile orijinal gemi ile aynıdır.

Titanic II, iç mekanlarında olduğu gibi, “aynı kabin yerleşimine, ortak alanlara, yüzme havuzuna, Türk hamamlarına ve orijinal gemi ile aynı görkemli merdivene sahip” olacak. Geminin tamamlanmasının ardından, 9 katlı olacak 840 kabin ve yolcu birinci, ikinci ve üçüncü sınıf biletlerden birini seçecek.

İddialı projenin arkasındaki adam olan Clive Palmer, 2012 yılında Blue Star Line nakliye firmasını yeniden başlattı. Şu anda Titanic II halen devam etmekte olan bir çalışma ve tahminler geminin 500 milyon dolara mal olacağını söyledi. inşa etmek için

Aslen Titanic II'nin 2016 yılında yelken açması bekleniyordu, ancak finansal zorluklar 2018'e, şimdi de 2022'ye geri döndü.

Titanic II'ye biner misiniz?

Palmer, MSN ile yaptığı röportajda, New York’a yaptıktan sonra Titanic II’nin “ziyaret ettiği her limanda rakipsiz dikkat, entrika ve gizemi çekerken insanları esinlendirip büyüleyeceğini” söyledi.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir