Yaralı Yunus Dalgıç Yaklaşıyor ve Yardım İstiyor


Bir yunusla yakın bir karşılaşmadan daha heyecan verici bir şey yok. Büyük bir deniz hayvanıyla yüz yüze gelme deneyimine sahip olmak nefesinizi kesecektir.

Fakat yıllar önce çekilen viral bir video internette ortaya çıktı ve insan-yunus etkileşiminin ötesinde bir şey gösterdi. Yunuslar gezegendeki en zeki yaratıklardan bazılarıdır, bu yüzden bir yunusun bir insandan yardım istemesini isteyen herkesi şok eder mi?

Hayvan yardım için yaklaştığında, bir grup dalgıç tarafından inanılmaz bir yunus kurtarma videosu çekildi. Yabani yunuslar nadiren dalgıçlara yaklaşır ve bir şekilde alışmadıkça insanlara karşı oldukça temkinlidir.

Ancak görünen o ki, göğüs yüzgeçini kısıtlayan bir kanca ve olta nedeniyle sınırlı hareket kabiliyetine sahip Şişelenmiş Yunus, tek umudunun insanlardan yardım almak olduğunu biliyordu.

Yunus, Keller Laros'u dalgıç yapmak için yüzdü ve sanki “Yardıma ihtiyacım var!” Diyerek dürtdü.

Keller dedi ki:

“Açmaya çalıştım, olta kancasını göğüs yüzgecinden çıkardım. Ağzından çıkan bir çizgi vardı. Ancak, göğüs yüzgecinin etrafına sarılmış hat çok dardı … Üzerine bağlanırsam daha fazla acı verebilir diye endişelendim. Oltayı kesip açabildim. ”

Bu hikayeyi daha da şaşırtıcı kılan şey, yunusun Keller'e yakın durması ve onu çözmesi ve kancayı çıkarması için zaman vermesi. Serinin çoğunu serbest bıraktıktan sonra, yunus okyanusun derinliklerine geri döner.

O ekledi:

“Şişe burunlu yunusların bana birçok kez yaklaştığını gördüm ve onlar gerçekten zeki hayvanlardır. Doğruca bana gelip beni içine itme şekli, bu yunusun yardım için orada olduğu konusunda hiçbir soru yoktu. ”

Yunusun çektiği acılar insanlardan kaynaklansa da, bazı insanlara hatayı düzeltmek için fırsat ve fırsat verildiğini bilmek hala güzeldir.

Burada videoyu izleyin:

gibi

 Logo

 Facebook'taSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir